Recenzja: A. Dworaczyńska – Diety nie działają

24 września, 2014

Kilka miesięcy temu wziąłem udział w losowaniu zorganizowanym przez Food Forum i wygrałem książkę Anny Dworaczyńskiej pt. Diety nie działają! Zmiana nawyków żywieniowych TAK! Przyznam uczciwie, że książkę położyłem na półkę i dopiero wczoraj zabrałem się za jej przeczytanie. Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją.

unnamed

Zacznijmy od początku
Kiedy otrzymałem tę książkę dużym zdziwieniem była dla mnie jej objętość, otóż liczy ona sobie około 70-ciu stron, więc lepszym określeniem byłoby książeczka lub broszura. Autorka książki sama borykała się z problemem otyłości i w książce próbuje opisać sposób, dzięki któremu udało się jej się nie tylko schudnąć, ale także zmienić nawyki żywieniowe. Pogląd, że najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych nie jest mi obcy, widnieje on nawet w moim credo:

Moje podejście nie opiera się na promowaniu kolejnych magicznych diet czy suplementów, ale na zmianie nawyków żywieniowych, co w rezultacie prowadzi do poprawy stanu zdrowia i osiągnięcia upragnionej sylwetki.

W dalszej części tej publikacji można znaleźć prosty plan zmiany nawyków i podstawowe porady dietetyczne. Tak jak wspomniałem temat jest mi bliski i myślę, że podobnie patrzymy na wiele spraw związanych z prawidłowym odżywianiem.

Nie jest tak różowo
Nie byłbym sobą, gdybym się do czegoś nie przyczepił. Po przeczytaniu tej książeczki odczuwałem ogromny niedosyt, czegoś mi brakowało. Nie zrozumcie mnie źle – w książce nie ma jakiś bzdur; generalnie to pod większością tekstu mógłbym się podpisać. Ale… mam wrażenie, że poruszane tematy zostały zbytnio spłycone i dla czytelnika ta publikacja nie będzie miała większej wartości jako narzędzie do realizacji celów, a szkoda. Wydawca proponuje sprzedaż za 22 zł. Uważam cenę za zbyt wygórowaną.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Blip
  • Twitter
 

1 odpowiedzi ↓

  1. Leszek pisze:

    Zdrowe odżywianie to przede wszystkim zbilansowana dieta. Należy unikać jedzenia przetworzonego oraz napojów słodzonych i cukru w każdej postaci. Bardzo dobre jest liczenie kalorii i trochę ruchu dla pozytywnego efektu.

Skomentuj