Przegląd sieci #1

8 stycznia, 2013

gazOd dawna myślałem o tym, żeby na tym blogu zacząć poruszać tematy związane nie tylko z żywieniem i odchudzaniem, lecz dotąd brakowało mi motywacji. Na początek rozszerzenia tematyki wpisów zamierzam publikować mój osobisty, bardzo subiektywny przegląd artykułów, informacji, zdjęć ukazujących się w Internecie. Mam nadzieję, że starczy mi wytrwałości i determinacji, żeby publikować taki przegląd cyklicznie. No to start.

 

Oto najciekawsze wiadomości, które ukazały się w ostatnim czasie w sieci:

1.Ogłupiali mnie długo – i o zgrozo – skutecznie. Jestem idiotą – jeden z lepszych artykułów Krzysztofa Stanowskiego z serwisu weszlo.com, przede wszystkim o problemie tabloidyzacji mediów, postępującym ogłupianiu widza. Polecam przeczytać. Tutaj kolejny artykuł z tym związany.

2. Nowa kampania reklamowa Heyah, w której postanowili użyć postaci Lenina, jako „ikony” popkultury (?). Odwoływanie się do ikony totalitaryzmu, odpowiedzialnej za śmierć wielu ludzi nie mogła przejść bez echa. Dzięki licznym protestom internautów Heyah postanowiła wycofać tę kampanię reklamową. I dobrze.

lenin

3. Bójka z konferencji Szpilka-Zimnoch. W przypadku Szpilki znów górę wzięły emocje – i jak sam twierdzi – dał się sprowokować. Coś czuję, że promotorzy skutecznie pompują jego karierę. Mam nadzieję, że ten balon nie pęknie, gdy Szpilce przyjdzie się zmierzyć z kimś dobrym. Zwróćcie uwagę na Gołotę – jak napisał ktoś na pewnym forum – oby jego refleks w walce był lepszy niż podczas udzielania tego wywiadu.

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=tI6RRN6K7Rk&feature=youtu.be”]

4. Równość kobiet według Unii Europejskiej. Niestety według niektórych osób równouprawnienie kobiet i mężczyzn musi odbywać się kosztem dyskryminacji mężczyzn.

 5. 156 sekund to czas, jaki otrzymał jeden człowiek na zrobienie darmowych zakupów w sklepie Saturn – zobaczcie ile udało mu się wynieść w tym czasie. Sytuacja oczywiście dzieje się zagranicą, a tutaj można zobaczyć podobny konkurs jaki miał miejsce w Polsce.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/n7RyMee2aXM”]

6. Pamiętacie sprawę ACTA? Pamiętacie protesty internautów ? Tomasz Lis nazwał nas złodziejami. 

To by było na tyle. Zapraszam na moje kolejne przeglądy 🙂

Podziel się na:
  • Facebook
  • Blip
  • Twitter
 

2 odpowiedzi ↓

  1. Mario pisze:

    I bardzo dobrze. To pokazało, jaka siłą jest Internet, i że Internauci mogą skutecznie wywierać naciski. Dożyliśmy czasów, w których informacje, opinie roznoszą się w mgnieniu oka. Niech producenci mają się na baczności – nie damy z siebie robić głupków! 🙂

  2. Magda pisze:

    Powiem Ci ,że świetny jest ten post. Na prawdę bardzo mi się podoba. Profesjonalny przegląd, krótko i na temat, co sprawia ,że nie jestem znużona czytaniem twoich poglądów. Nie myślałeś nad tym ,żeby zrobić bloga o odmiennej tematyce niż diety , gdzie będziesz mógł realizować się w tej tematyce ?

Skomentuj